Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

základní informace | ubytování | programy | transfery a výlety | pronájem automobilů | letenky online | kontakt a rezervace

Transfery a výlety

 

MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ QUEEN ALIA

   

 

AUTO

(1-2 os.)

AUTO

(1-3 os.)

LUXURY

(1-3 os.)

MINIVAN

(4-8 os.)

Z mezinárodního letiště Queen Alia do Ammánu

1.090,-

1.290,-

1.890,- 1.390,-

Z Ammánu na mezinárodní letiště Queen Alia

1.090,-

1.290,-

1.890,- 1.390,-

 

MÍSTNÍ LETIŠTĚ MARKA

 

AUTO

(1-3 os.)

MINI VAN

(1-9 os.)

Z letiště Marka local do Ammánu

790,-

1.590,-

Z Ammánu na letiště Marka

790,-

1.590,-

 

MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ AQABA

 

AUTO

(1-3 os.)

MINI VAN

(1-9 os.)

Z mezinárodního letiště Aqaba do Aqaby

790,-

1.590,-

Z Aqaby na mezinárodní letiště Aqaba

790,-

1.590,-

 

CENY V KČ ZA VOZIDLO A JEDNU CESTU

 

CELODENNÍ VÝLETY

 

AMMÁN - PETRA - AMMÁN (DESERT WAY)

Odjezd z Ammanu, 3 hodinová jízda po silnici vedoucí pouští do starodávného města Petra za odkazem dynastie Nabatejců, kteří osídlili jižní Jordánsko v době 2000 let př.n.l. Město je vytesané do růžových pískovcových skal a vede k němu asi 1 km dlouhá soutěska (Siq), kterou obklopují 200 metrů vysoké stěny. Na konci soutěsky se nachází náměstí s pokladnicí z 1.-2 století př.n.l. Při procházce impozantním městem lze obdivovat architektonické skvosty, nabatejské domy, stovky budov, hrobky, síně, chrámy, klenuté brány, skály s malbami, otevřený amfiteátr s 3000 místy , klášter, Velký chrám, muzeum, byzantský kostel. Návštěva královské hrobky postavené ve 13. stolení na vrcholu hory Aaron. Cesta zpět do Ammanu.


Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 3.690,- MINI VAN (4-8 os.): 3.490,-

 

AMMÁN - PETRA - AMMÁN (KINGS WAY)

Odjezd z Ammanu, 5 hodinová jízda po tzv. královské trase do starodávného města Petra za odkazem dynastie Nabatejců, kteří osídlili jižní Jordánsko v době 2000 let př.n.l. Město je vytesané do růžových pískovcových skal a vede k němu asi 1 km dlouhá soutěska (Siq), kterou obklopují 200 metrů vysoké stěny. Na konci soutěsky se nachází náměstí s pokladnicí z 1.-2 století př.n.l. Při procházce impozantním městem lze obdivovat architektonické skvosty, nabatejské domy, stovky budov, hrobky, síně, chrámy, klenuté brány, skály s malbami, otevřený amfiteátr s 3000 místy , klášter, Velký chrám, muzeum, byzantský kostel. Návštěva královské hrobky postavené ve 13. stolení na vrcholu hory Aaron. Cesta zpět do Ammanu.

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 3.990,- MINI VAN (4-8 os.): 3.490,-

 

AMMÁN - AQABA - AMMÁN

Odjezd z Ammanu, 4 hodinová jízda pouštní silnicí do města Aqaba, která se turisticky vyhledávaným místem díky křišťálově čistému moři, hojnosti podmořského života, příjemnému klimatu s mírnými teplotami v zimě a svěžím větříkem vanoucím od moře v létě.. Je to ideální místo pro koupání, odpočinek, relaxaci, potápění, šnorchlování a ostatní vodní sporty. Rudé moře je v této lokalitě unikátní svým ekosystém s více než 140 druhy korálů a barevných ryb. Oběd v restauraci, ve večerních hodinách návrat do hotelu.

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky, oběd v restauraci
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 3.190, MINI VAN (1-9 os.): 3.390

 

AMMÁN - PETRA - VÁDI RUM - AMMÁN

Odjezd z Ammanu, 3 hodinová jízda po silnici vedoucí pouští do starodávného města Petra za odkazem dynastie Nabatejců, kteří osídlili jižní Jordánsko v době 2000 let př.n.l. Město je vytesané do růžových pískovcových skal a vede k němu asi 1 km dlouhá soutěska (Siq), kterou obklopují 200 metrů vysoké stěny. Na konci soutěsky se nachází náměstí s pokladnicí z 1.-2 století př.n.l. Při procházce impozantním městem lze obdivovat architektonické skvosty, nabatejské domy, stovky budov, hrobky, síně, chrámy, klenuté brány, skály s malbami, otevřený amfiteátr s 3000 místy , klášter, Velký chrám, muzeum, byzantský kostel. Návštěva královské hrobky postavené ve 13. stolení na vrcholu hory Aaron. Následuje odjezd a přibližně hodinová jízda do oblasti Wadi Rum, která je právem považovaná za jednu z hlavních turistických atrakcí v Jordánsku. Lze ji popsat jako dech beroucí místo a jedno z nejkrásnějších pouštních scenérií na světě. Je to krajina s bizardními, vysoko se tyčícími barevnými skalními masívy. Možnost projížďky džípem do nitra pouště Návrat zpět do Ammanu.
 

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky

Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci, projížďku džípem

CENA -> AUTO (1-3 os.): 4.390,- MINI VAN (4-8 os.): 3.690,-

 

AMMÁN - JERASH - AJLOUN - UMQIES

Odjezd z Ammanu směrem k městu Jerasch, cesta trvá přibližně 45 minut. Ruiny římského města Jerasch jsou po syrské Palmyře nejlépe zachovalými pozůstatky osídlení z přelomu tisíciletí. Největšího vrcholu dosáhl ve 3 stol.n.l., ale díky nájezdům muslimů, křesťanů a zemětřesení z roku 741 n.l. byl téměř zničen. Přesto návštěva v Jerasch zanechá v každém velkolepý dojem. K vidění je zde oválné náměstí tzv. Agor, velmi zachovalé cesty lemované sloupovím, amfiteátr, chrám boha Dia, chrám bohyně Artemis s nádvořím a majestátní bránou. Po prohlídce následuje krátký přejezd přes piniový les a olivovníkové plantáže k hradu Ajloun, který byl postavený křižáky v roce 1184. Program pokračuje dále do starobylého městečka Umm Oasis s pozůstatky amfiteátru, kolonády, mauzoleem a lázněmi s neopakovatelným výhledem do okolí. Návrat zpět do Ammanu.

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 3.090,- MINI VAN (4-8 os.): 3.390,-

 

AMMÁN - MADABA - NEBO – MRTVÉ MOŘE

Odjezd z Ammanu k Mrtvému moři, které je považováno za nejnižší bod na zemi. Leží 400 metrů pod hladinou moře. Je vyhledávaným místem především díky bohatému výskytu minerálů, které jsou podstatné jednak pro zemědělství a vývoj průmyslu, ale především má obrovské léčivé účinky na organismus a jeho voda působí blahodárně při léčení různých onemocnění. Následuje cesta do malebného města Madaba, přezdívaného jako město mozaik, umístěných hlavně v místních kostelech. Nejvýznamnější mozaikou je však mapa Svaté země a okolí, která pochází z 6. století a která se skládá z 2 miliónů kamínků. Zastávka na hoře Nebo, která se nachází nedaleko města a kde zemřel Mojžíš. Návrat do Ammanu.

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 2.290, MINI VAN (4-8 os.): 2.490,-

 

AMMÁN – MRTVÉ MOŘE - AMMÁN

Odjezd z Ammanu k Mrtvému moři, které je považováno za nejnižší bod na zemi. Leží 400 metrů pod hladinou moře. Je vyhledávaným místem především díky bohatému výskytu minerálů, které jsou podstatné jednak pro zemědělství a vývoj průmyslu, ale především má obrovské léčivé účinky na organismus a jeho voda působí blahodárně při léčení různých onemocnění. Cesta zpět do Ammanu.
 

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 1.890,- MINI VAN (4-8 os.): 2.490,-

 

AMMÁN – POUŠTNÍ HRADY

Odjezd z Ammanu za krásami a objevováním starodávných pouštních kostelů, které vypovídají o dávné a bohaté historii a kde se snoubí islámská architektura a umění a je dokladem fascinujícího období Jordánska. Mnoho z nich vznikalo pod vlivem románských tradic a jsou vyzdobeny nádhernými mozaikami, freskami, kamennými klenbami se spoustou originálních ilustrací. K nejznámějším patří chrám Qusair Anna, jeden z nejzachovalejších kostelů, který byl pro svoji výjimečnou hodnotu zapsán do seznamu chráněných památek pod ochranou UNESCA. Interiér je vyzdoben překrásnými barevnými freskami a mozaikami. Návrat do Ammanu.
 

Cena zahrnuje: nájem auta s řidičem pro daný počet osob, místní poplatky
Cena nezahrnuje: vstupy, poplatky průvodci

CENA -> AUTO (1-3 os.): 2.790,- MINI VAN (4-8 míst): 3.090,-

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

webmaster l © Jiří Částka l www.FotoBanka.net